Motocykle turystyczne – najlepsze motory na dalekie trasy

Motocykle turystyczne – najlepsze motory na dalekie trasy

Jeśli planujesz dłuższe podróże na swoim motocyklu ten rodzaj motoru będzie najlepszym wyborem. Motocykle turystyczne są specjalnie przystosowane do długich tras również poza utwardzonymi drogami. Poniżej zestawienie kilku motocykli, które warto wziąć pod uwagę.
Co odróżnia motocykle turystyczne od innych to boczne kufry, które przy niektórych modelach są mocowane już fabrycznie. Dodatkowo stosowane są opony o charakterystycznym bieżniku, dzięki którym będziemy mogli pokonywać trasy w trudnym terenie.

Triumph ExplorerIdealny długodystansowiec wyznaczający nowe standardy. Całkowicie nowy, trzy cylindrowy silnik o pojemności 1215ccm zapewnia niesamowitą dynamikę i książkowo oddaje 137 koni mocy, dysponując przy tym wielkim momentem obrotowym. Świetny silnik to dopiero początek wycieczki po świecie w którym króluje największy z tygrysów. Bezobsługowy wał napędowy spowoduje że zapomnimy o uciążliwych smarowaniach łańcucha podczas długich wypraw. Niesamowite zawieszenie pozwoli utrzymać kontrolę nad potężną maszyną na ciasnych zakrętach, podczas długich "przelotów" po autostradach, czy na bezdrożach. ABS z możliwością odłączenia, niesamowicie skuteczna kontrola trakcji czy tempomat przydadzą się podczas sprawnego przemieszczania się po różnorodnych nawierzchniach i w różnych warunkach. Ergonomia tego motocykla to prawdziwe dzieło sztuki, to idealny przykład na to jak powinien być zaprojektowany motocykl w którego siodle - z założenia - będzie można pokonać tysiące kilometrów.

Triumph Explorer TwojMotocykl.com

Yamaha XTZ1200Podróżowanie w trudnych warunkach terenowych wymaga umiejętności, odwagi i wytrzymałości oraz – oczywiście – wiary w swój motocykl. Wiary, że motocykl sprawdzi się podczas przeprawy przez kamienisty strumień czy błotniste drogi. Wiary, że jazda będzie wygodna nawet w najdłuższej trasie. Wiary, że motocykl sprosta wyzwaniom wijących się górskich dróg.

Każdy element motocykla Super Ténéré powstał z myślą o stworzeniu najdoskonalszego turystycznego enduro nowej generacji, łączącego niezawodność i trwałość dakarowych maszyn Yamaha z lekką, łatwą w prowadzeniu konstrukcją i nowoczesnymi technologiami ułatwiającymi jazdę.
Teraz, w roku 2011 motocykl Super Ténéré jest dostępny w wyjątkowej, czarnej kolorystyce.

Yamaha XTZ1200 TwojMotocykl.com


BMW 1200GSBMW Motorrad jest wiodącym producentem turystycznych motocykli enduro z silnikami dużej pojemności. Uczynił z potężnego modelu GS Adventure maszynę uznawaną za świetny wybór do długodystansowych podróży. Motocykl ten przenosi poszukiwaczy przygód do najdalszych zakątków świata i pozwala im cieszyć sie podróżą, gdy inni już dawno wrócili do domu.
Nowy R 1200 GS Adventure kontynuuje rodzinną tradycję w oparciu o dynamiczne osiągi, doskonałe własności w jeździe terenowej i turystycznej, jakimi dysponował poprzedni R 1200 GS. Jednocześnie motocykl oferuje nowe, optymalne rozwiązania dla globtroterów, niestrudzonych fanów enduro i podróżników lubiących zjechać z asfaltu.

BMW 1200GS TwojMotocykl.com

Honda CTX1300Motocykl Honda CTX1300 to połączenie stylu cruise oraz turystyka. Jest to połączenie trendu ze starszych motocykli - moc, wydajność i wyższą specyfikację i stylu cruiser. Pozycje z pod znaku rodziny motocykli oznaczonej "C" oznaczają komfort co daje stabilną i przyjemną jazdę z niskim poziomem hałasu przy dużych prędkościach.

"T" to technologia charakteru i wysokiego momentu obrotowego silnika V4 , system kontroli trakcji Hondy ( TCS ) w połączeniu z ABS.

Honda CTX1300 TwojMotocykl.com

Zobacz nasz film przygotowany w ramach projektu Hungrymemo z treningu motocyklowego na torze Jastrząb pod Lublinem:

CZYTAJ PODOBNE
NAJBLIŻSZE WYDARZENIA: ZLOTY MOTOCYKLOWE, WYŚCIGI, TARGI
KOMENTARZE
Avatar
Str
Brak komentarzy do tego wpisu
Avatar
Str
Musisz być zalogowany aby móc dodawać komentarze.
Przejdź do formularza logowania
© 2015 TwojMotocykl.com Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis internetowy poświęcony starym motocyklom od pierwszych modeli jakie powstawały na przełomie wieków po dzień dzisiejszy. Przeglądaj informacje o najbliższych zlotach motocyklowych, publikuj ogłoszenia sprzedaży motocykli. Wszystko co dotyczy "dwóch kółek" znajdziesz na TwojMotocykl.com.